Podsumowanie akcji – Włosy rosną jak na drożdżach

http://anwena.blogspot.com/2011/08/akcja-wosomaniaczek-wosy-rosna-jak-na.html

Dziś pierwsza część podsumowania. Ponieważ do tej pory dostałam maile od 24 dziewczyn postanowiłam podzielić ten wpis na dwie części. Wiem, że wiele z Was jest bardzo ciekawych rezultatów jakie udało nam się osiągnąć przy pomocy kuracji drożdżami, więc, żeby już dłużej nie przeciągać pokazuje je Wam już dziś. Dziewczyny, które nie zdążyły jeszcze opisać mi swoich wrażeń – nie martwcie się tylko wyślijcie je jak najszybciej. Poczekam jeszcze ze 2 tygodnie a później opublikuję drugą część podsumowania.

Wszystkie dane zebrałam dla Was w tabeli tak, żeby łatwiej było ocenić skuteczność drożdży. Znak „+” oznacza, że dany efekt wystąpił, „-” brak danego rezultatu, a „0”, że nie mam informacji na ten temat (w mailu przesłanym przez Was nie napisałyście o tym – jakbyście chciały coś uzupełnić napiszcie proszę w komentarzach to edytuję post :) ).

Jak zobaczycie poniżej wyniki wg. mnie są naprawdę niezłe! Średnio, każdej z nas włosy urosły aż o ok. 2,5 cm! Wiem, że dla każdej włosomaniaczki marzącej o naprawdę długich włosach to nie jest jeszcze wynik marzeń, ale musimy wziąć pod uwagę fakt, że przeciętnie włosy rosną nam o ok. 1 cm miesięcznie.

Co oprócz przyśpieszonego przyrostu zaobserwowały dziewczyny pijące drożdże?

Może zacznę od tego co najmniej przyjemne – wysyp! Niestety nie ominął większości z nas. Czternaście z nas narzekało na niego, cztery miały to szczęście, że cera nie pogorszyła się w żaden sposób, a dziewięć dziewczyn w ogóle o nim w mailu nie wspomniało.

Najczęściej pisałyście dodatkowo o wzmocnieniu paznokci (13 dziewczyn). Tak niestety jest, że wszelkie witaminy i minerały w pierwszej kolejności zaspokajają potrzeby całego organizmu i innych ważniejszych organów, potem paznokci a dopiero na samym końcu włosów :( Te z Was, które już przyjmowały kiedyś suplementy diety zapewne same to zauważyły. 

Większość z dziewczyn, która opisała już efekty kuracji zauważyła też tzw. „baby hair”. Przy kuracjach wewnętrznych bardzo często właśnie wyrastają nam „nowe włoski”. Skóra głowy jest odżywiona od środka i może spokojnie „produkować” nowe komórki.

Kolejnym efektem picia drożdży, o którym warto wspomnieć to poprawa cery. Co prawda wyniki nie są może aż tak spektakularne – u dziesięciu dziewczyn poprawa była zauważalna, a u ośmiu brak poprawy bądź wręcz pogorszenie, ale musimy wziąć pod uwagę to, że piłyśmy drożdże tylko przez miesiąc. Początkowe pogorszenie i wysyp może trwać jednak dłużej niż dwa tygodnie, ale w większości przypadków cera prędzej czy później powinna skończyć się oczyszczać i stan jej powinien zacząć się poprawiać. U dziewczyn z tłustą cerą – pozytywne rezultaty występowały częściej. Ja u siebie zauważyłam znaczne zmniejszenie zaskórników zamkniętych na nosie, ale niestety nie zniknęły one całkowicie. Mam nadzieję, że uda mi się je w końcu zlikwidować przy pomocy nowości w mojej pielęgnacji cery, o których napiszę Wam lada dzień :)

Najsłabsze wyniki dotyczą aspektu, który mnie osobiście najbardziej (zaraz po przyśpieszonym poroście oczywiście) interesował. Mianowicie wypadania włosów. Jak możecie zauważyć w tabeli poniżej osiem dziewczyn zauważyło poprawę a sześć brak wpływu drożdży na wypadanie. Przyznam szczerze, że po tym jak fenomenalnie drożdże zadziałały u mnie, liczyłam na lepszy rezultat.

Poza tymi przeze mnie uwzględnionymi efektami pisałyście również o: wzmocnieniu włosów, poprawie ich jakości i wyglądu, zmniejszonym przetłuszczaniu a nawet o dłuższych rzęsach! Tak więc jak widać na pewno warto spróbować kuracji na sobie. Kilka osób co prawda narzekało na problemy z żołądkiem albo na tak silny wysyp, że nie było w stanie kontynuować kuracji, ale były to pojedyncze przypadki.

Tabela z efektami:

Lp
Nick
Przyrost w cm
Baby Hair
Zmniejszone wypadanie
Poprawa stanu paznokci
Poprawa cery
Czy wystąpił wysyp
Inne obserwacje

1
Anwen
2,4
+
+
+
+
+

2
A.M.
1,5
+
0
0
+
+
Wzmocnienie włosów, zmniejszone przetłuszczanie
3
Extension Beauty
1,8
+
-
+
0
-
Zmniejszone przetłuszczanie
4
Spiritus Movens
2
0
0
0
0
0
Problemy z żołądkiem
5
Brahdelt
3
0
0
0
0
0
Kuracja trwała 3 tygodnie, później organizm się zbuntował
6
Taran
2
0
0
0
+
0

7
Żakiecik
2
+
+
0
0
+
Bardziej miękkie i sprężyste
8
kasiek.pe
2,8
+
+
+
+
-

9
Agataa194
9 (?)
0
0
+
+
0
Nabrały blasku, wygladają bardziej zdrowo
10
PureMorning
2
+
+
+
-
+

11
Kania_Ruda
3
+
+
+
-
-
włosy miękkie, sypkie, końcówki wyglądają o niebo lepiej
12
LittleA
?
+
-
+
+
+

13
MassieDran
3
+
-
-
-
+

14
Klemka
3
0
0
0
+
+
Zmniejszone przetłuszczanie, bardziej błyszczą
15
Carmen10210
3
-
-
0
-
+

16
MattersAtAll
2
0
-
0
0
0

17
Antii89
3
-
-
+
+
+
Wzmocnienie włosów, dodatkowo urosły i rzęsy
18
yovena
2,3
0
0
0
0
0

19
Danielle
2
-
0
-
-
0

20
Eowina1818
2,5
+
+
+
+
-
Wyglądają na zdrowsze
21
owm
3
0
0
0
0
0

22
mivol
3
+
0
+
0
+

23
azazell
3
+
0
+
-
+

24
Mango
2
+
+
+
-
+

25
Kinior
1,5
0
0
+
+
+

26
linka_12
3,5
-
+
-
-
+


RAZEM
59,3 średnio: 2,5
12+
4-
8+
6-
13+
3-
10+
8-
14+
4-A teraz wrażenia moje i innych dziewczyn, które brały udział w eksperymencie:

Pierwszego dnia jak poczułam zapach drożdży byłam przerażona. Byłam pewna, że nie będę w stanie tego wypić ani tym bardziej kontynuować kuracji przez 30 dni! A jakiż byłby wstyd, gdybym jako pierwsza się poddała ;) Na szczęście o dziwo bardzo szybko się do drożdży przyzwyczaiłam. Po mniej więcej pięciu dniach polubiłam ich smak i teraz nie wyobrażam sobie dnia bez kubeczka drożdży. Pierwsze efekty zauważyłam na paznokciach. Mniej więcej po 1-2 tygodniach przestały mi się rozdwajać i stały się twarde jak zawsze (całe życie miałam mocne i twarde paznokcie, które ostatnio nie wiedzieć czemu osłabiły się i zaczęły łamać).  W tym też czasie zauważyłam, że włosy przestały mi praktycznie zupełnie wypadać. Podczas mycia czy czesania wypadało ich dosłownie kilka sztuk! Przez cały miesiąc powstrzymywałam się od mierzenia, ale i tak widziałam, że odrosty pojawiły się szybciej niż zwykle. Jak po 30 dniach w końcu zmierzyłam pasemko kontrolne była zachwycona! Takich efektów nie dał u mnie nawet daktarin! Mam zamiar przedłużyć kurację o kolejne 2 miesiące, bo jak wiadomo zbliża się jesień a wraz z nią okres w którym włosy lubią nam mocniej niż zwykle wypadać. Muszę też Wam napisać, że drożdże zadziałały u mnie nawet lepiej niż Merz Spezial, z którego dotychczas byłam bardzo zadowolona, a po przeliczeniu (85gr za kostkę, pijąc ¼ dziennie) kuracja miesięczna kosztowała mnie tylko 6,38zł co jest kwotą zdecydowanie mniejszą niż cena jakichkolwiek aptecznych suplementów.

A.M.
„Zauważyłam jednak duże wzmocnienie włosów. Lśnią niebywale, są dłużej świeże i pojawiła się masa "baby hair". Mogę przyznać, że na cerę drożdże wpływają bardzo fajnie. Męczyłam się z małym wysypem na początku kuracji, ale po dwóch dniach walki (maść cynkowa, olejek herbaciany ) wszystko zniknęło, a skóra z dnia na dzień wyglądała lepiej. Przez cały czas trwania kuracji nie miałam żadnych problemów z cerą.”

Extension beauty
„Wypadania nie powstrzymały, natomiast aureolka 1,5cm „baby hair” niezmiernie mnie cieszy. Jestem wręcz gotowa, stosować dalej, jak najdłużej możliwie kuracje. Ponadto zauważyłam, że moje włosy odbiły się od nasady. Nadal myję je co 2dni, jednak to przetłuszczenie jest znacznie mniejsze. I najważniejsze... po miesiącu z pasemka kontrolnego 46cm, zrobiło się 47,8cm! Jestem cała happy i wdzięczna Wam za tą akcje, moje włosy ROSNĄ! odrost jest zdrowy i błyszczący.”

SpiritusMovens
„Drożdże piłam z galaretką, ale włosy urosły mi tylko 2 cm, a wcześniej też mniej więcej rosły mi tyle samo na miesiąc. Więc chyba nie będę dalej piła drożdży, bo jednak nie służy to mojemu żołądkowi, niestety :( ”

Taran
„Zatykałam nos i piłam ;) W tym czasie nie zauważyłam żadnych większych problemów z cerą, było nawet lepiej. Miałam mniej krostek i wyprysków. Co do włosów, to urosły i to nawet całkiem sporo. Co prawda jak mierzyłam pierwszy raz to wyszło mi, że zaledwie 1 cm, ale jak przyjrzałam się zdjęciom, zobaczyłam, że musiało więcej. I po ponownym zmierzeniu wyszło, że urosły 2 cm. Wydaje mi się, że to dzięki drożdżom, ale pewna być nie mogę, bo wcześniej nie mierzyłam włosów. Rezultaty są na tyle dobre, że zamierzam pić drożdże jeszcze przynajmniej przez miesiąc.”

Żakiecik
„Po dwóch tygodniach zauważyłam zmniejszone wypadanie włosów. Po miesiącu picia drożdży włosy urosły o całe 2 cm [...] podczas farbowania na "pędzlu" został jeden włos, a w czasie spłukiwania wypadły raptem dwa. Porównując - wcześniejsze farbowania kończyły się na masie włosów zaplątanych w "pędzelek do farby" i reszta w wannie. :) Ten dowód na działanie drożdży zachęcił moją siostrę (która z początku miała niezły ubaw z drożdżowej akcji), jak również koleżankę, która była zachwycona ilością nowych włosków. Obie dołączyły do grupy pijących drożdże, a ja zamierzam kontynuować. Mama również zauważyła zmniejszone wypadanie moich włosów, więc postanowiła brać drożdże piwne w tabletkach. Podsumowując: Włosy urosły o 2cm, zmniejszyło się ich wypadanie, stały się bardziej miękkie i sprężyste”.

Kasia
„Nie wiem czy drożdże przyśpieszyły mi wzrost włosów, bo nigdy ich wcześniej nie mierzyłam, ale na pewno podczas ich stosowania zauważyłam, ze włosy mi mniej wypadają (i to mnie najbardziej cieszy). Kuracja jest do przejścia, myślę, że gdyby przedłużyć ją o miesiąc - dwa efekty byłyby bardziej zauważalne.”

PureMorning
„Nie przedłużałam kuracji na dalsze miesiące, głownie dlatego, że miałam po drożdżach straszny wysyp pryszczy - nie tylko przez pierwsze dwa tygodnie, ale przez cały okres kuracji. Co parę dni nowe pryszczyki się pojawiały. Teraz jak już skończyłam kurację nie wyskoczył mi żaden nowy, tylko leczę te co jeszcze zostały. Kuracja ta miała też kilka pozytywnych aspektów: trochę mniej wypadają mi włosy, pojawiły się „baby-hair”, widzę też pozytywny wpływ na paznokcie (nie rozdwajają się). Kuracja nie wpłynęła w żaden sposób na przetłuszczanie włosów - przetłuszczają się tak jak zwykle.”

Kania_Ruda
„Zacznę od tego, że kuracja drożdżowa tak samo jak jest ohydna, tak samo skuteczna. Myślę, że zdecydowanie warto się przez minutę dziennie przemęczyć, żeby osiągnąć takie efekty. [...] Moje włosy rosną bardzo wolno - 1cm na miesiąc. Przez ten miesiąc urosły aż 3 cm! Było 39 cm, teraz jest 42, więc jestem wniebowzięta. Co do ich stanu dołączam do maila zdjęcia przed i po, moim zdaniem widać ogromną różnicę:) [...] Kurację przedłużam o kolejne dwa miesiące, mam nadzieję, że włosy będą coraz lepiej wyglądać.”

Miss.Adlair (LittleA)
„[...] efekt najbardziej zauważyłam po paznokciach, bo są teraz naprawdę mocne, włosy początkowo wydawało mi się, że trochę podrosły, ale nadal wypadały, [...]Minął miesiąc i mimo że spodziewałam się bardziej spektakularnych efektów jeśli chodzi o włosy to zamierzam pić tą ohydę przez kolejny miesiąc, może nawet 2 - co nas nie zabije to nas wzmocni. Długości włosów niestety nie podam, bo minimalnie podcinałam końcówki [...]”

MassieDran
„Drożdżową akcję rozpoczęłam 24.08.2011, wtedy długość mojego pasemka kontrolnego wynosiła 28cm. [...] Dokładnie 24.09.2011 ponownie zmierzyłam to samo pasemko i uwaga miało ono wtedy 31cm :) Ale to tak naprawdę jedyny plus całej akcji, chociaż i tak słaby bo włosy ogólnie rosną mi dość szybko :( Poza tym nie zauważyłam aby drożdże wpłynęły na zmniejszenie wypadania włosów, najgorsze jednak było pogorszenie cery po ok. 2 tyg picia drożdży... Sama nie wiem czy to przez drożdże czy może miało na to wpływ mleko, które na cerę ma raczej zły wpływ i ogólnie go nie pije :( Z paznokciami nie mam problemów, więc tutaj zmiany nie zauważyłam. Na głowie mam sporo baby hair, ale z racji zaawansowanego włosomaniactwa już sama nie wiem po czym rosną :) Niestety z powodu wysypu akcji nie będę przedłużać - na punkcie cery też mam niezłego hopla :P”

Klemka
„Plusy:
- myję włosy co 2-3 dni! - jeszcze miesiąc temu musiałam codziennie - zauważyłam też, że skóra głowy jest czystsza, jak po cukrowym peelingu, mimo że już dawno go nie robiłam
- włosy są sypkie, pięknie się błyszczą
- wzrost! 2-3 cm, mam zamiar teraz intensywnie zapuszczać i regularnie podcinać, żeby były jak najgęstsze :)
- zauważyłam też, że nie puszą się tak bardzo, jak kiedyś
- widoczna poprawa cery, choć nie do końca (patrz niżej)

Minusy:
- wysyp! Minął już miesiąc, a ja nadal się z nim męczę. Z noska zniknęły mi wprawdzie wszystkie niedoskonałości, ku mojemu zachwyceniu również z płatków nosa - jednak pod nimi istny koszmar, nadal utrzymują się małe, czerwone, swędzące, łuszczące się krostki :(
- smak... nawet przywykłam, choć wciąż piję z zatkanym nosem, po czym wpycham sobie do buzi łyżkę nutelli lub cokolwiek co jest pod ręką, co może zabić drożdżowy posmak
- rzetelność - czasem piłam drożdże rano, następnego dnia dopiero wieczorem - raz z powodu braku drożdży wewszystkich nocnych sopockich sklepach, ominęłam jedną porcję - jednak od października, kiedy już będę siedziećtylko i wyłącznie w Krakowie, będzie mi o niebo łatwiej z punktualnością - niestety wakacje jej nie sprzyjają

Podsumowując: Cudowne! :)))) Mam zamiar kontynuować drożdżową kurację do końca życia.”

Carmen10210
„Dzięki drożdżowej kuracji włosy urosły mi o 3 cm. [...]Niestety na mojej twarzy pojawiło się mnóstwo nieprzyjaciół :/ I dopiero pod koniec kuracji zaczęły znikać. Ilość wypadających włosów też się nie zmieniła, baby hair nie pojawiło się w niewiadomo jakiej ilości a tak na to liczyłam :( Ja więcej kuracji drożdżowej stosować nie będę. Ilość pryszczy skutecznie mnie odstraszyła.”

MattersAtAll
„Urosły około 2 centymetrów co zaobserwowałam zarówno po odroście jak i po długości pasma kontrolnego. Niestety picie drożdży nie wpłynęło na wypadanie włosów - wypada ich tyle ile przed kuracją, tak więc u mnie wpłynęły one tylko na przyspieszenie porostu.”

Antii89
„Kiedyś już próbowałam tej metody, ale akcja zmusiła mnie do systematyczności i dzięki temu odkryłam cudowny sposób na porost włosów! Przed rozpoczęciem moje włosy miały ledwo 30cm, teraz ich długość to 32,5cm, a miejscami 33cm! Myślę, że na zdjęciach przyrost jest to widoczny. Ponadto podczas picia drożdzy zauważyłam, że włosy się wzmocniły i urosły mi rzęsy! Na tym moja przygoda z drożdżami na pewno się nie skończy.”

Yovenna
„Pasemko (z grzywki) 16cm, po 30dniach 18,3cm. Jestem bardzo zadowolona
z efektów. Zawsze narzekałam na powolny porost włosów, nie robiłam
wcześniej pomiarów, ale oceniam, że było to trochę ponad 10cm na rok! Czyli moje włosy przyśpieszyły dwukrotnie, a przynajmniej znacznie zakładając, że w miesiącach letnich rosną trochę szybciej.”

Mivol
„A teraz rezultaty: mierzyłam włosy tysiąc razy nie mogąc uwierzyć i doszukując się pomyłki. Włosy urosły 3 cm!! Mój normalny porost to zaledwie 1,5!
Co dodatkowo?
- pojawiły się w większych ilościach ,,baby hair'' - choć nie wiem czy to akurat sprawka drożdży,
- mam o niebo lepsze paznokcie; przestały się rozdwajać, są mocniejsze i szybko rosną.”

Azazell
„Drożdże miały jednak dobroczynny wpływ na moje paznokcie. Są mocniejsze i przestały się rozdwajać J Jeśli chodzi o włosy to pojawił się problem w zmierzeniu pasemka kontrolnego ;] Z założenia miało być charakterystyczne do zlokalizowania, jednak  w praktyce okazało się to trudniejsze. Prawdopodobnie są to 2,5-3 cm J))) Co prawda nie wiem ile rosną normalnie, ale na pewno nie zamierzam jeszcze kończyć kuracji. W dodatku zauważyłam mnóstwo nowych „baby hair!”.”

Mango
„Moje niesforne,  wymagające włoski urosły mi uwaga: 2cm. Dużo? Mało? Biorąc pod uwagę to, że normalnie rosną mi do 1cm, to powinnam się cieszyć, choć moje włosomaniactwo przekroczyło  już chyba bezpieczne rozmiary (moja siostra puka się w głowę widząć, co z nimi wyczyniam xD) i wciąż chciałabym więcej i więcej. Wprawdzie moje marzenie to wzrost  3cm/mies, ale muszę przyznać, że i tak jestem zadowolona;-)  Mam  też 3centymetrowe „baby hair”. Czy włoski wypadają mniej? Myślę, że tak-mimo, że po ostatnim myciu wyłowiłam ich chyba ze 40, ale był to jednorazowy przypadek i postanowiłam się nie przejmować, tym bardziej, że dopuszczalna ilość wypadających włosów to podobno 100 dziennie (jeśli się mylę, poprawcieJ )-jednego  dnia wypadną 4, innego 10, to jednak i tak mniej  niż kiedyś.
Co mogę powiedzieć o wpływie drożdży na cerę i paznokcie?
Hm... paznokcie stały się twardsze, mniej się łamią. Jak najbardziej na + ;> Co do cery...tu już mi trudniej cokolwiek powiedzieć. Ogólnie mam od dawna duży problem z zaskórnikami  (leczę u dermatologa), a wiadomo, że ciężko je wytępić, więc co tu się będę rozpisywaćJ Początkowo miałam wysyp w postaci małych pryszczy, ale z czasem się uspokoiło i teraz wyskakują mi tylko sporadycznie, po jednym.  Myślę jednak, że na jakieś bardziej spektakularne (miejmy nadzieję) efekty związane z cerą będę musiała jednak trochę dłużej poczekać.
 Uczę się cierpliwości, więc drożdże na pewno  będę  piła dalej:D Na pewno następne dwa miesiące, potem już z przerwami;-) Choćby tylko dla zdrowia.”

linka_12
„Efekty akcji drożdżowej:
- pojawienia się baby hair nie zanotowałam
- wysyp na twarzy pojawił się po tygodniu picia drożdży, trwał 4,5 dni
- włosy na pewno mniej się przetłuszczają ale to raczej zasługa długofalowej, „nowej” pielęgnacji niż drożdży
- ani stan cery, ani stan paznokci niestety się nie poprawił
- a teraz najważniejsze – długość;). Moje włosy zazwyczaj rosną bardzo opornie – 0,5cm, góra 1cm miesięcznie.  W ciągu niecałego miesiąca picia drożdży urosły 3,5 cm i właśnie dlatego na pewno będę kontynuować picie drożdży.”

Eowina1818
„Rezultaty:
- włosy – urosły 2,5 cm! Czyli z 31cm zrobiło się 33,5! Sama długość to nie tylko – włosy mniej wypadają i wyglądają jakby zdrowiej.
- cera – nie odnotowałam żadnych nowych pryszczy, wyprysków czy cokolwiek niepokojącego, ale przyznaję, ze nigdy nie miałam kłopotów z cerą za dużych.
- paznokcie -   REWELACJA!!!! Absolutnie jestem zachwycona rezultatami!!! Od dawna nie miałam takich długich, mocnych paznokci! Od dawna mi się rozdwajały, łamały i nosiłam takie króciutkie!

Ogólna ocena: Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, bo myślałam, ze skończy się tylko na problemach żołądkowych ;)
Czy będę jeszcze to pić : Tak!

I jeszcze hymn pochwalny:
U-ha-ha-ha
My się drożdży nie boimy
W kubku sobie rozrobimy
Pić będziemy dnie całe
Aby włosy rosły wspaniałe ;))”


No i na koniec to na co najbardziej czekałyście ;) Zdjęcia:

ExtensionBeauty
kasiek.pe
mivol
Kania_Ruda
Miss.Adlair
Klemka
Antii89
Danielle
MattersAtAll
Taran
SpiritusMovens
linka_12
Azazell
Agataa194
A.M.
Anwen
Mango


Dodatkowo o akcji możecie też poczytać bezpośrednio na blogach:

Pozdrawiam Was serdecznie,
Udostępnij

107 komentarze:

 1. Mam mieszane uczucia, na niektórych zdjęciach naprawdę widać różnicę a na innych prawie wcale. Pewnie to zależy od tego czy ktoś miał duży niedobór witamin czy też nie ;) Mimo wszystko spróbuję, zamienię tabletki na drożdże pitne i ewentualnie zamieszczę wynik na swoim blogu :) Troszkę się boję wysypu na twarzy. W każdym razie gratuluję wszystkim dziewczynom że wytrwały do końca i dziękuję kochanej Anwen za takie rzetelne i czytelne podsumowanie akcji! :) Pozdrowienia! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiesz, Mysia_Krolikowa, ogólnie to ciężko na zdjęciach dostrzec różnicę 3cm, bo wizualnie to nie jest az tak wiele.
  Moje zdjęcia niedodane, zapewne były zbyt niewyraźne^^
  Notka mega długa, ale baardzo wciągająca. Super, że tylu dziewczynom wyszło na plus:)

  OdpowiedzUsuń
 3. uzupełnię informacje
  babyhair niestety brak,
  zmniejszone wypadanie brak,
  poprawa stanu paznokci tak,
  poprawa cery tak,
  wysyp wystąpił minimalny

  antii89

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne podsumowanie! Kawał dobrej roboty Anwen ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej :) Ja do ktorejś z poprzednich notek dodałam komentarz, że moje efekty opisałam na blogu WWW.HAIRCARE.BLOG.PL, ale pewnie nie zauważyłaś :) Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Mango dopiero teraz znalazłam Twoje zdjęcia w pliku docx. Niestety nie mogę ich skopiować na bloga :( Mogłabyś mi wysłać je jeszcze jako oddzielne pliki to za chwilę dorzucę je do podsumowania :)))

  OdpowiedzUsuń
 7. super podsumowanie Aniu ;)
  cieszylabym sie nawet, gdyby chociaz jednej osobie drozdze pozytywnien wplynely na organizm, a tu az tak wiele osob przedluza kurację! ;) szkoda tylko, ze u niektorych wysyp byl dlugi i uciążliwy :( mam nadzieje ze nie maja mi tego za zle ;)
  postaram sie jak najszybciej wyslac swoje sprawozdanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Możecie mi powiedzieć jakie drożdże pijecie i gdzie je kupujecie? Wiem, że w aptece są te piwowarskie, ale to w tabletkach.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekalam na to podsumowanie bardzo niecierpliwie-pod wplywem Twojego bloga zaczelam pic drozdze, zbyt pozno, by sie zglosic do wspolnej akcji. Niemniej mam podobne obserwacje po 3 tygodniach picia-ile mi urosly-ciezko powiedziec, bo w miedzyczasie obcielam koncowki o 3 cm.
  Ja sie chyba od tych drozdzy uzaleznilam :)
  Pozdrawiam
  Elaen

  OdpowiedzUsuń
 10. Hej,
  podpatruję Twojego bloga już od dłuższego czasu i postanowiłam w końcu podzielić się swoją myślą :) ciekawa byłam wyników drożdżowej akcji. Sama nie piłam droższy, za to równo z Wami rozpoczęłam kurację odżywką Jantar Farmony- stosowałam całe 3 tygodnie. Włosy przez te 3 tygodnie urosły mi 3 cm! (mierzył mi TŻ przed i po, który nie wiedział po co, żeby wykluczyć jakiekolwiek pomyłki, czy naciągania). Poza tym pełno baby hair, piękny połysk. Teraz mam przerwę, żeby nie obciążyć i przyzwyczaić włosów(wg.instrukcji). Także ja jednak nie skuszę się na drożdże, pozostaję przy Jantarze :)
  Przymierzam się też do wysłania swojej włosowej historii...Może kiedyś, jak się zbiorę w końcu;)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 11. za szybko kliknęłam zamieść komentarz i z rozpędu nie podpisałam się pod postem wyżej;/
  Jagna

  OdpowiedzUsuń
 12. Super efekty ;D jak widać sprawdza się zasada, że nie dla każdego wszystko jest idealne. Dla mnie nie było, ale patrząc na efekty u innych pewnie bym się skusiła jeszcze raz :)
  A tak po za tym Anwen to jak tam ten suchy? :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Uzupełniając brak informacji - zmniejszone wypadanie zauwazyłam;). A poza tym - swietne podsumowanie. Zrobiłaś kawał dobrej roboty z zebraniem tego wszystkiego razem. I przy okazji - mój nick sie pisze z małej litery:D.

  P. S. Dorwałam ten suchy szampon z Isany i jest suuuper - objętość jaką daje utrzymuje się u mnie 1,5 dnia. Tylko ten zapach mi się nie podoba.

  OdpowiedzUsuń
 14. Anwen! Na prawdę widać efekty! Szczególnie u Ciebie. :)
  Chciałam Ci sie zapytać czy masz jakiś pomysł, sposób na baby hair? Ponieważ mam rzadkie włosy, a nie dam rady pić drożdży.
  Makia.

  OdpowiedzUsuń
 15. super! z niecierpliwością wyczekiwałam tego posta :) teraz mam jeszcze większy zapał do kontynuowania mojej kuracji :) ( to już 24 dni). I też myślę, że przedłużę czas jej trwania.

  OdpowiedzUsuń
 16. gratuluje wszystkim dziewczynom wytrwałości :) ja dopiero chce zaczynać ;)

  Miałabym tylko trzy pytania ;p
  1. Czy pojawi się jeszcze wpis na temat najsmaczniejszych/najgorszych przepisów picia drożdży? ;) każda dziewczyna pewnie ma swój ulubiony tym bardziej, że niektórym przestał przeszkadzać smak :)
  2. Czy znane są jakieś negatywne skutki długiego picia drożdzy? Skoro są tak rewelacyjne to chciałoby się pić do końca życia ;p a jednak przedłużacie do maks 3 m-cy...
  3. Czy jakaś dziewczyna zauważayła podobne skutki po drożdzach piwowarskich? Ciekawi mnie jaka ilość tabletek byłaby równa 1/3 kostki

  to wszystko :)
  podrawiam
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 17. Uzupełnienie do tabeli:
  -baby hair pojawia się ciągle coraz więcej,
  -zmniejszone wypadanie zauważyłam na początku, później wypadło sporo, teraz znowu wypada mało włosów,
  -paznokcie zrobiły się super mocne i rosną jak głupie, ale to wpływ nie tylko drożdży, ale i galaretki, z którą je pije - paznokcie lubią żelatynę,
  -poprawy cery raczej nie zauważyłam, ale pogorszenia też nie,

  -poza tym włosy zrobiły się bardziej miękkie, sypkie i końcówki wyglądają o niebo lepiej:)

  Kania_Ruda

  OdpowiedzUsuń
 18. linka_12 - word ciągle mi poprawiał na dużą literę... ale już poprawiłam :) Szampon całkiem fajny, czekam właśnie na przesyłkę Batiste, żeby je gruntownie porównać. Wtedy na pewno też pojawi się recenzja.

  Makia - wcierki. jak chociażby Jantar. Po nich też można spodziewać się masy baby hair :)

  Marta - w II podsumowaniu dopiszę jeszcze przepisy dziewczyn na drożdże. Z takich ciekawych pomysłów możesz wykorzystać jeszcze koktajl bananowy. Mi bardzo smakował :)) Przedłużamy do 3 miesięcy bo drozdże tak jak i wszystkie suplementy czy zioła nie można przyjmować w sposób ciągły. Nadmiar witamin jest równie szkodliwy jak ich brak. Po 3 miesiącach i przerwie (min. 1 miesiąc) znów można do drożdży wrócić :) A informacji o drożdżach w tabletkach możesz spróbować poszukać na wizażu albo sama wypróbować. Ja kiedyś piłam Humavit i szczerze mówiąc nie widziałam żadnych efektów.

  OdpowiedzUsuń
 19. Witaj! ja drożdże pije razem z moją.. babcią :) dziś będziemy pić już 3 dzień, tylko taka różnica jest że moja babcia lubi jeść drożdze i na luzie bez żadnych dodatków pije. Ze mną już jest gorzej, zawsze mam koło kubka miske na wypadek zwrotu magicznego napoju, lecz wzięłam sie na sposób: idę do łazienki, staje przed lusterem i mówie sobie " Żeby wreszcie te nieszczęsne włosy urosły" i po ztkaniu nos duszkiem wypijam. Następnie jem łyżke kawy rozpuszczalnej, by pozbyć się tego zapachu drożdży, bo niestety mnie zbiera na wymioty :(
  Trzymajcie za mnie kciuki :)
  troszkę chaotycznie no ale :)

  OdpowiedzUsuń
 20. a mi cos nie chce sie wierzyc w ten przyrost 9cm w ciagu m-ca, 3mm dziennie, czyli 6mm w dwa dni, co daje ponad 0,5 cm w dwa dni hehehe. Wyobrazacie to sobie dwa dni i pol cm? 1cm w ciagu 4dni zamiast miesiąca ?

  a w ciagu roku 108 cm :P

  musialam to sobie poobliczac by zobrazowac ten absurd :)

  :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Anonimowy - niestety zgadzam się z Tobą w 100%. Wysłałam od razu maila z prośbą o ponowne zmierzenie o potwierdzenie tego, ale niestety Agata jeszcze mi nie odpisała - stąd właśnie ten znak zapytania przy 9 :)

  OdpowiedzUsuń
 22. kurcze jakby tak rosły to super by bylo ;D 108cm w rok i kazda ma wlosy do kolan z zapalki :P

  @Anwen a przy sredniej bralas pod uwage ten wynik 9cm?
  No na zdj widze ze dziewczynie cos urosly, ale zdj to czasem pochylenie glowy odpowiednie itp., jednak przyrost prawie 10cm widac bardziej, stad moje wieeeeelkie wątpliwosci :)

  a tak poza tym to lece zaraz po drozdze ;)
  kiedys pilam i efekty byly fajne ;)

  Twoj blog niezle motywuje!
  Na wizazu przegladalam Twoj profil i znalazlam jakies stare zdjecia sprzed 3lat jak bylas po dekoloryzacji, to mega inspiracja, patrzac na to w jakim stanie są teraz! a to niby tylko/az 3lata:)

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. ani do średniej ani do sumy nie wliczałam tych 9cm, żeby nie zaburzać wyników :) o proszę! nawet nie wiedziałam, że tam gdzieś takie zdjęcia jeszcze są ;) takie z rudymi włosami? w strasznym były wtedy stanie! Tym bardziej, że najpierw zafundowałam im 2 razy trwałą a potem jeszcze tą dekoloryzacje...

  OdpowiedzUsuń
 24. tak, tak, takie z rudymi :d pewnie jestes zla ze przypomnialam Ci o nich :D
  chociaz ja mysle ze warto pamietac te swoje "grzechy", mnie jeszcze bardziej motywują ;)

  OdpowiedzUsuń
 25. pokażesz te zdjątka :) ?

  OdpowiedzUsuń
 26. absolutnie nie jestem zła :) Miałam zamiar pokazać je we wpisie o mojej włosowej historii, ale nie miałam ich na kompie, a nie pamiętałam o tym, że były na wizażu :)) mogę pokazać czemu nie :D dorzucę je dziś do wpisu - moja włosowa historia

  OdpowiedzUsuń
 27. Te zdjęcia są zachwycające;) Żałuję, że nie trafiłam na Twojego bloga wcześniej i nie wzięłam udziału w akcji... Ale może wkrótce też zacznę pić drożdże;) Gratuluję Ci takiego talentu do prowadzenia bloga, jest rewelacyjny:)

  OdpowiedzUsuń
 28. niesamowite !:) ja dopiero dzisiaj wypije 14 kubek drożdży wysyp oczywiście w ostatnich dniach najgorszy, ale paznokcie chyba zaczynają sie poprawiać, włosy trochę z wypadaniem ciężko jeszcze, ale nie mam zamiaru zaprzestać na jednym miesiącu :D

  OdpowiedzUsuń
 29. A ten Jantar to do spłukiwania ? Na suche czy mokre włosy? :)
  Makia

  OdpowiedzUsuń
 30. Jasne, ale widzę, że jednak się udało :)
  Ale ja mam suche włosy :O

  OdpowiedzUsuń
 31. ide właśnie wypić kubeczek drożdży :)
  Trzymajcie kciuki, i proszę Anweno omotywacje w postaci starchych zdjec

  Madziiiaa

  OdpowiedzUsuń
 32. Zdjęcia już są: http://anwena.blogspot.com/2011/03/nowy-cykl-moja-wosowa-historia.html mam nadzieję, że Was zmotywują :D Klikając można je powiększyć. Będzie lepiej widać zniszczenia

  OdpowiedzUsuń
 33. Baby Hair - tak

  Zmniejszone wypadanie - tak

  Poprawa stanu paznokci - tak

  Poprawa cery - tak

  Czy wystąpił wysyp - nie

  :-)))))))))

  OdpowiedzUsuń
 34. Witajcie.
  Zaczęłam 2 tygodnie później niż Wy więc nie wysyłałam wyników. Chciałam spytać o wysyp. Wyskoczyły wam pryszcze takie jak przy trądziku czy wyglądało to inaczej? Dotyczyło to tylko twarzy czy całego ciała?

  U mnie pojawia się trochę krostek, które wyglądają jak wczorajsze ugryzienie komara, są małe i czerwone, trochę swędzą, nie da się ich wycisnąć. Pojawiły się głównie na plecach i ramionach, kilka na nogach i brzuchu, na twarzy chyba tylko dwa. Czy to wygląda jak efekt picia drożdży? Czasowo się zgadza bo pojawiły się razem z drożdżami, a jak odstawiłam je na weekend to w tym czasie nie pojawiały się nowe krostki.

  Pozdrawiam
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 35. świetnie to zebrałaś, z takiego postu na prawdę można wiele wyczytać, kiedy w teście wzięło udział więcej Dziewczyn.
  Ja boję się wysypu najmocniej, więc nie zaryzykuję.

  OdpowiedzUsuń
 36. Tak sie napaliłam na te drożdźe, tylko muszę wiecej poczytac czy one nie zaszkodzą zdrowiu;)

  OdpowiedzUsuń
 37. u mnie ciezko o efekt widocznym na zdjeciu, przez krecenie sie wlosow. natomiast u niektorych dziewczyn widac spora roznice, szczegolnie tych co przyjely ta sama poze, fryzure i ubranie-latwiej ocenic:)

  pije nadal drozdze i czekam na efekty.
  pojawilo mi sie nowe cos w okolicach ust i od tygodnia nie moge sie tego pozbyc, aby mnie opuscil typowy wysyp:(

  OdpowiedzUsuń
 38. Zachęcona waszym eksperymentem 10 dni temu zaczęłam pić drożdże i chyba dzisiaj skończę - wysypało mnie na dekolcie, bardzo mnie wysypało. A ostatnio miałam krosty w tym rejonie, jak byłam nastolatką, jakieś 10 lat temu.

  OdpowiedzUsuń
 39. Bardzo rzetelne sprawozdanie:) Efekty picia drożdży innych dziewczyn zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie. Szkoda, że ja nie miałam takich efektów. I te cholerne krostki....

  OdpowiedzUsuń
 40. Będzie dalszy ciąg podsumowania?
  Pozdrawiam
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 41. Marta - na razie dostałam 3 maile więc nie bardzo miałabym co napisać, przypomnę dziewczynom, a jak nie poprzesyłają to zrobię wpis z przepisami :)

  OdpowiedzUsuń
 42. witam!! jestem podekscytowana efektami! tez stosuje wszystko na przyspieszenie wzrostu, biore drozdze w tabletkach ale narzyczony juz wiezie mi te w kostce i sprobuje pic;) ile dac 1/4kostki?

  OdpowiedzUsuń
 43. Więc to już 3 miesiące - od środy odstawiam drożdże na miesiąc, by od nowego roku powrócić do picia! :-)

  Włosy urosły niemożliwie, tuż po zakończeniu akcji w październiku poszłam do fryzjera podciąć je o całe 10 cm, teraz (po dwóch miesiącach) prawie nie widać różnicy w długości i przede wszystkim są gestsze. :D Dzięki Tobie Anwen i dzięki drożdżom jestem posiadaczką 7-centymetrowej grzywki z nowych włosów, teraz moim priorytetem stała się gęstość, długość pozostawiam na drugim miejscu. Włosy myję już co 3 dni (a suchy szampon z Isany stoi bezużytecznie na półce :P).

  By uzupełnić tabelkę -
  Nie zauważyłam baby hair, ale mam wrażenie, że te, które już miałam, zaczęły rosnąć. :-)))
  Wypadania nie mogę skomentować, bo jesienne przesilenie zawsze wzmaga ten efekt, nie wiem, czy przestały wypadać dzięki drożdżom, czy też minęły już złe jesienne dni?
  Poprawę paznokci widzę dopiero teraz, ale jest! :-) Cera ma się jak najlepiej, ale dopiero od jakichś 2 tygodni. Boję się co będzie po miesięcznej przerwie.

  OdpowiedzUsuń
 44. Anwen - czy nadal kontynuujesz kurację drożdżową? Ja już zbliżam się do 3 miesięcy, jestem bardzo zadowolona z efektów, tylko zastanawiam się ile tak jeszcze mogę. Piję od 1/3 do 1/2 kostki dziennie. Czy jeśli zafunduję sobie kurację półroczną to nie przesadzę z ilością dostarczonej organizmowi witaminy B? Zastanawiam się gdzie jest zdrowa granica i czy takowa w ogóle istnieje.

  OdpowiedzUsuń
 45. Sabatnica - zazdrjestes lpsza niz ja :( mi sie udalo wytrzymac tylko 1,5 miesiaca... teraz mysle zeby do tego wrocic. Najbezpieczniej bedzie po 3 miesiacach zrobic 1 miesiac przerwy.

  OdpowiedzUsuń
 46. Ja najlepsze rezultaty zaczęłam zauważać dopiero po miesiącu, teraz jestem już całkiem pewna, bo widać to gołym okiem, że włosy mi się zagęściły a te nowe mają około 2-3cm, czyli nie dużo, ale jest ich sporo.
  Z negatywów, to drożdże podziałały równie mobilizująco na wszystkie włosy na moim ciele, i muszę się z nimi teraz męczyć :D

  OdpowiedzUsuń
 47. Wreszcie znalazlam podsumowanie akcji:) Ja pilam drozdze kilka lat temu, ale uwazalam ich przygotowanie za czasochlonne - zalewalam je wtedy wrzacym mlekiem. Teraz zmadrzalam, zalewam 1/4 kostki wrzatkiem tak, zeby rozpuscil drozdze. Jak mikstura przestygnie dolewam zimnego mleka i szybko wypijam. Smak da sie przezyc, nie jest dla mnie tak okropny jak na poczatku, mleko bardzo lagodzi smak drozdzy :)
  W pazdzierniku obcielam moje piekne zadbane wlosy do pasa na krotkiego boba...teraz wracam do zapuszczania i drozdze to moj pierwszy najlepszy przyjaciel :)

  OdpowiedzUsuń
 48. Witam,
  czytałam do tej pory po cichu, dopóki nie spróbowałam sama.
  Niestety, mój organizm nie ma zamiaru pod żadnym pozorem przyjąć drożdży. Wymioty, nudności i ból żołądka, więc szukam innego wyjścia.
  Dzięki za świetnego bloga (siostra mi go pokazała, bo miałam takie włosy jak Anwen na początku). Poszedł w ruch olej kokosowy (podgrzewam do delikatnie z dodatkiem jedwabiu - efekt na włosach zauważyłam już po 1 razie -> 3 godz. trzymania oleju). Nakładam też odżywkę Joanny Len i Rumianek, szampon na razie najlepszy czarna rzepa (3,50zł za 370ml).
  W drogerii pani mi poleciła ELIKSIR ziołowy do włosów łamliwych, zniszczonych oraz farbowanych firmy Green Pharmacy: rumianek, podbiał zwyczajny, kiełki pszenicy i kłącze tataraku (7zł za 250ml) - efekty daje niesamowite.
  Zazdroszczę Wam dziewczyny tych włosów, ale już niedługo ja tez będę miała piękne.
  Pozdrawiam
  rzyletka

  OdpowiedzUsuń
 49. 1/8 kostki, zalane na kubek calutki, ale, niestety, wypita 1/8 kubka. Za wrażliwy mam żołądek, już mi nie jest dobrze.
  Tak się w Sylwka załatwić >D.
  Ol.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej jest zalać małą ilością płynu (tylko żeby "zakryć" drożdże). Wtedy jest mniej do wypicia :) można to potraktować jak lekarstwo - zaraz popić czymś innym: herbatą, sokiem, kawą...

   Usuń
 50. Anwen, nawet nie wiesz jak niesamowicie się cieszę, że znalazłam Twojego bloga *_*. Po prostu wciągnęłaś mnie we włosomaniactwo!
  Mój zasób szamponów mocno się powiększył. W końcu zaczęłam zwracać uwagę na odżywki, olejowanie i skład preparatów, których używam.
  Teraz zaczęłam pić drożdże.... bardzo chciałabym mieć dłuższe włosy.
  Niektóre dziewczyny pisały tutaj, że smak drożdży im nie przeszkadza. Pomyślałam, że mi też nie będzie, a nawet go polubię. Dzisiaj wypiłam moją pierwszą szklankę... OHYDA. Męczyłam się z nią około 30 min, bo nie potrafiłam ją wypić na kilka łyków. Pomimo okropnego smaku i możliwego wysypu na twarzy i tak będę to pić. Zrobię tą dobrą rzecz dla moich włosów! To nagroda za to, że je męczyłam prostowaniem :(.
  Kiedy zaczęłam mówić mojemu bratu o tych drożdżach, powiedział, że on też chce spróbować. Brat pragnie wyglądać jak 'prawdziwy metal' z długimi włosami. Niestety, nie chce mu się tak długo czekać na porost, dlatego pije te drożdże ze mną. Dzisiaj też wypił swoją pierwszą szklankę. Zrobił to na kilka łyków. Ja przyglądałam mu się z wybałuszonymi oczami, a on nic, żadnych odruchów. Po prostu padłam na kolana i krzyczałam "mój mistrzu!"
  Ale w końcu on jest 'hardkorem'.

  Anwen, muszę Ci bardzo podziękować za to, że prowadzisz swojego bloga i za to, że poświęcasz nam swój czas *_*.

  OdpowiedzUsuń
 51. Zrobię mały edit...
  Do smaku naprawdę idzie się przyzwyczaić. Piję drożdże bez żadnych dodatków, po prostu po wypiciu jednej szklanki wypłukuję smak wodą.
  Piję te drożdże już od ponad tygodnia i na szczęście nie zrobił mi się wysyp na twarzy, wręcz przeciwnie, trądzik zaczął znikać 0.0

  OdpowiedzUsuń
 52. Witam wszystkich,
  chciałam i ja podzielić się moją przygodą z drożdżami, otóż piłam je 3 miesiące (dziś przestałam), po pierwszym miesiącu urosły mi 3cm-byłam wniebowzięta:D -moje koleżanki zachęcone tym eksperymentem również zaczęły je pić :), lecz nie wytrwały, ja się jednak nie poddawałam,niestety w kolejnym miesiącu urosły mi zaledwie 1cm.Wiem,że to normalne tempo wzrostu,ale ja byłam z tego niezadowolona.Nie zniechęciło mnie to jednak i piłam kolejny miesiąc, niestety w tym miesiącu również tylko 1cm:( Reasumując po 3 miesiącach kuracji włosy urosły mi 5cm, póki co zaprzestaje picia drożdży,ale nie wykluczam powrotu w przyszłości.
  Pozdrawiam i życzę wytrwałości oraz pięknych włosów oczywiście:)

  OdpowiedzUsuń
 53. Mam pytanie i proszę o szybką odpowiedź :) czy po piciu drożdży się tyje?
  zależy mi na odchudzaniu się ale też i na wzroście włosów.

  OdpowiedzUsuń
 54. Nie, nie tyje się, ja przynajmniej nie przytyłam. Pij więc bez obaw.:)

  OdpowiedzUsuń
 55. Ja mam inny "problem" uczona byłam w gastronomiku, że drożdże żyją i rozmnażają się, wiec jak ja je zaleje wodą, wyhoduję w ciepełku to one tam noo rozmnażają się a w tedy ja mam zjeść/ zalać wrzątkiem:0 tak troszkę bez serca:( w TAKIM momencie je zabijać? :P

  Piję 2 dzień i próbowałam pić i jeść na surowo a kończyło się odruchem wymiotnym ,mama je je normalnie to myślałam ze dziedziczenie i mi tez "pójdzie " gładko a tu kuku

  Macie jakieś przepisy?!?! bo nie wytrzymam nawet tygodnia :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba je zabić zanim zaczną rosnąć... jak jeszcze są w kostce :P inaczej zaczną rosnąć w Twoich jelitach a tego to byś raczej nie chciała... Mamie też odradź, ja niestety mojej babci nie przemówiłam do rozumu, ale ona je sporadycznie raz na kilka tygodni więc na szczęście nic jej nie jest.

   Usuń
 56. Szczerze mowiac nie widze zadnej roznicy przed kuracja i po kuracji albo zdjecia sa kiepskiej jakosci a szkoda bo ponownie przymierzalam sie do picia drozdzy (kiedys stosowalam juz takie kuracje bez wiekszych rezultatow), no ale na jednych dziala a na drugich nie, nawet wizualnie ;).
  Osobiscie mnie bardziej przysluzlo sie picie zelatyny chociaz stosowalam ja nie na kuracje wlosowa ale mialo mi pomoc na schorzenie stawow, stalo sie jednak odwrotnie, podobnie jak zachwalany olej rycynowy ni siak nie dziala na moje rzesy to po masle shea lub oliwie "dostaja" niesamowitego kopa, co prawda nie rosna az do nieba, ale sa dluzsze, gesciejsze, grubsze, nie lamia sie i nie wypadaja. Nie musze wtedy stosowac dodatkowych trikow na pogrubienie czy wydluzanie rzes.

  OdpowiedzUsuń
 57. hej. mam pytanko, to są jakieś specjalne drożdze z apteki czy takie zupełnie normalne? chcialabym spróbować, ale nie wiem jak to przyrządzic

  OdpowiedzUsuń
 58. Pije drożdze tydzień i nie wiem po czym ale strasznie przetłuszczaja mi się włosy...praktycznie codziennie trzeba myć... wcześniej nie miałam tego problemu , dieta niby ok...

  OdpowiedzUsuń
 59. Gratuluję zaangażowania w akcję, jestem pod wrażeniem.
  Bardzo ciekawy blog, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 60. Róża Europy30 maja 2012 16:18

  Po przeczytaniu artykułu zaczełam się zastanawiać czy jeśli pomaga to włosom na głowie to czy są skutki uboczne - chodzi mi o włosy na rękach, nogach i w ogóle.?

  OdpowiedzUsuń
 61. Właśnie! nie zauważyłyście wzrostu wlosów na ciele? szczególnie mam na myśli twarz- meszek pod nosem, rozrost brwi? odpowiedzcie to dla mnie bardzo wazne! :)

  OdpowiedzUsuń
 62. Zdjęcia "przed" robione są bez flesza, a "po" z fleszem. Jak dla mnie to w dużej mierze dyskredytuje to wiarygodność.

  OdpowiedzUsuń
 63. Czy ktoś pił je dłużej niż miesiąc i też widział efekty czy było już bez zmian ? Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

  OdpowiedzUsuń
 64. włąsnie prosze o szybki przepis. Jak , ile czy w cieplej wodzie a moze mozna polkać z czymc z cukierkiem czekoladowym po kawałku ? Kurcze jakos tego nie widze zebym dała rade ale chcialabym sprobowac

  OdpowiedzUsuń
 65. Mam pytanie jaki jest na to przepis bo moje włosy sa w rozsypce:(

  OdpowiedzUsuń
 66. Kochane! od 28 lipca 2012 roku pije drożdże. Włosy już są lepsze, mniej się przetłuszczają. Cera na początku kuracji marznie, wstawałam rano bez wyprysków i nawet się nie malowałam, tylko smarowałam ją kremem. Teraz pojawił się wysyp, mam takie krostki na czole, jak nastolatka ( pamiętam taki wysyp z początków mojej młodości :P) I właśnie się boję, że on się utrzyma :( a nie chciałabym tego, bo mam świra również na punkcie mojej cery :( Dziewczyny, czy taki wysyp długo się u Was utrzymywał? Czy muszę nim płacić do końca kuracji za piękne włosy? (Z)

  OdpowiedzUsuń
 67. Opiłyście się/najadłyście się kwasów nukleinowych, które nie mają korzystnego wpływu na nasze zdrowie. Polecam suplementy, które są oczyszczone w odpowiedni sposób...

  OdpowiedzUsuń
 68. Ja mam pytanie czy picie drożdży to to samo co łykanie tabletek?

  OdpowiedzUsuń
 69. Czy picie drożdży to to samo co łykanie tabletek?

  OdpowiedzUsuń
 70. Czesc kochana. Ja pije drozdze od piatku . W sumie to moj sposob wyglada nastepujaco wrzucam do szklanki 1/4 kostki poczym zalewam wrzatkiem tak ze nie przykrywa to kostki drozdzowej i mieszam az sie rozpusci lyzeczka . Popijam to wygazowanym sokiem pomaranczowym bo najlepiej zabija smak . ;]

  OdpowiedzUsuń
 71. DZIEWCZYNY. ! PRYSZCZE MOGA WAM WYSKAKIWAC PONIEWAZ CERA CHCE SIE OCZYSCIC I 'WYRZUCIC' Z SIEBIE TO WSZYSTKIE BAKTERIE. OWSZEM, MOZE TO TROCHE POTRWAC, ZALEZY JAKI MACIE RODZAJ CERY, ALE POZNIEJ TO MINIE, NAPEWNO. ; )

  P.S. pisalam z Caps Locka poniewaz taki komentarz najlatwiej zauwazyc, a widze, ze duzo dziewczyn sie skarzy na wysyp.

  OdpowiedzUsuń
 72. Mam pytanie. Czy takie samo działanie będziepo piciu drożdzy w tabletkach ? Albo chociaż podobne ?

  OdpowiedzUsuń
 73. jesli macie czerwona wysypke po piciu takich drozdzy moze to oznaczac, ze macie alergie na drozdze, zwlaszcza, jesli towarzyszy temu zatkany nos, problemy zoladkowe, lzawiace oczy. nalezy w takim przypadku natychmiast przerwac kuracje. taka wysypka nie jest niczym dobrym wiec ja bym nie kontynuowala picia tego.

  OdpowiedzUsuń
 74. Pamiętam jak ..naście lat temu piłam drożdże zalewane mlekiem. Wtedy był to sposób na piękną cerę i nie mówiło się o żadnym włosomaniactwie. Miałam wtedy trądzik i piłam te drożdże z miłością wielką, bo przecież o piękną cerę mi chodziło. Tym bardziej dziwią mnie doniesienia o wysypie!!! Ja miałam wtedy piękną cerę..no cóż, mogę polecić wszystkim Włosomaniaczkom, by piły drożdże zalane mlekiem i odrobiną miodu - dla mnie smak super!

  OdpowiedzUsuń
 75. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 76. Cześć pije drożdże od 2 tyg. lecz w tym czasie zdarzyło mi się ich [drożdży ] nie wypić przez 3 dnie pod rząd... Jeżeli piła bym drożdże jeszcze przez 2 tyg. bez przerwy to czy ten fakt, iż nie piłam ich przez kilka dni będzie miało znaczenie dla długości moich włosów ?

  OdpowiedzUsuń
 77. Witam serdecznie, już od dłuższego czasu śledzę Twojego Bloga - jest super - moje gratulacje ! A teraz zapytanie jakie mam... Co do drożdży to nie mam żadnego problemu z ich wypiciem. Kupuję te granulowane piwne, jedną płaską łyżeczkę na pół szklaki wody, chwilę zagotuję i do szklanki, dolewam zimnej wody i wypijam. Zastanawiam się tylko czy taka dawka nie jest zbyt mała.. Miałam zawsze włosy do pasa (czarne - farbowane).. później zjechałam je rozjaśnianiem, po jakimś czasie postanowiłam wrócić do ciemnych (ciemny brąz mam teraz), tyle że straciłam sporo na długości przez wieczne podcinanie zniszczonych włosów. Mam je teraz tak prawie do połowy pleców i czuję się mega nieswojo, wręcz jakbym była łysa, bo to nie moja długość... Robię sporo dla nich (suplementacja, dieta, odżywianie na saunie). Jednak im bardziej mi zależy żeby rosły to one jak na złość tylko 1,5cm miesięcznie.... Może zwiększyć ilość przyjmowanych drożdży? Te piwne są drogie, więc pomyślałam o drugiej dziennej dawce tych piekarskich. Co o tym sądzisz? Proszę o poradę i serdecznie pozdrawiam. Maja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a jak długo pijesz już drożdże? może za wcześnie na efekty? a może po prostu one u Ciebie działać wcale nie będą. dawki bym nie zwiększała.

   aaa jeszcze jedna rzecz - po co je zagotowujesz??? wystarczy zalać wrzątkiem, nie ma sensu ich gotować bo w ten sposób tracisz większość witamin i minerałów

   Usuń
 78. :) Anwen piję je już jakieś 2-3 miesiące, ale z przerwami.. nie zawsze pamietalam... jednak dieta cały czas jest jakas, tzn. suplementacja + masaże głowy, maski, odżywki... Może faktycznie zabijałam wszystko co odżywcze w tych drożdżach :( Dobrze, że napisałam i teraz będę robić tak jak piszesz... Gotowałam, bo różne informacje są w necie i w końcu nie wiedziałam jak je przygotowywać. Niektórzy piszą, żeby nawet 1min pogotować ;/ Mam nadzieję, że zmiana przygotowania drożdży pomoże :) Dziękuję za odpowiedź ! Pozdrawiam ! Maja

  OdpowiedzUsuń
 79. Długie włosy są piękne ale nie ma sensu zapuszczać smętnych strąków/piór! Na pewno nie dodaje to uroku posiadaczce.Taka jest moja opinia po obejrzeniu niektórych fotek przedstawiających efekty;/

  OdpowiedzUsuń
 80. Nie jestem blogowiczka ale o wlosy zaczelam dbać rok temu. byłam na bieżąco ze wszytskim blogami :)) przetestowalam wszystko:)) Jak dla mnie zapracowanej przez rok wypracowałam sobie wersje szybka na pikenewlosy :)) po roku urosły mi do pasa i były piekne, ale pewnego dnia usłyszałam od paru znajomych ze wlosy mam zdrowe ale wygladam ja topielica z takiam dlygimi i jak miala takie ukladan na szczotke to moze byly mniej zdowe i krotsze ale bylo mi ladniej:)) wiec zmienilam sobie opcje i opisze krotko czego teraz uzywam i mam ciagle bardzo ladne wlosy!! nawet ladnijesze bo u nasady sie bardzo podniosly poniewaz dlugosc nie ciagnie ich w dol i ukladam je co dwa dni po myciu. Dotakowo dokaldnie pzreloiczylam kosxzty kupowanych specyfikow nakladanych na wlosy ktore nie daly mi takiego efektu i byly czasochlonne ( chodz dzialaja !) jak jednak produkty fryzjerskie ktore w sumie nie wypadaj drogo jak sie podsumuje i ile czasu czlowiek zaoszcedzi a efekt jest ten sam!! Moj po roku naturalnego dbania o wlosy a teraz od dwoch miesiecy wersja dla zapracowanych .P.S wszyscy uwazaja ze wlosy wygladaj o niebo lepiej i jue nie jestem TOPIELICA :))
  1. wlosy myje co dwa dni prosukty ktorych uzywam to: http://www.wszystkodowlosow.pl/index.php?p3799,macadamia-m5070-set-zestaw-kosmetykow-z-olejkiem-macadamia-i-arganowym
  podaje linki! NIC nie dalo takie efetu na wlosach jak te prudkty !! zadne laminowania zelatyna , siemie lniane na wlosy - zadne inne masaczki tanie - biovaxy itd!!! polecam szczegolnie Maske :))jak obliczycie czas i koszty innych masaek to same stwioerdziecie ze jest taniej!!
  2. myje wlosy na przemina raz Macadamia raz ziolowy lub organiczy do wlosow wypadajacych (bo mi wypadaly)
  3. w skore glowy zawsze po myciu wcieram Dermene - zel do wypadajacyh wlosow.
  4. myje metoda OMO
  5. nakdama ( TYLKO NA SKALP!! - glinke Dermaglin - wlosy sie nie przetluszczaja , uczucie swiezosci+ odbite od nasady)
  5. jak podeschna jedwab na koncow zmieszany z olejem arganowym + mgielka BIOVAX z cynamonem
  3. wlosow nie susze suszarka tylko uzywam wałkow na rzepy ( mam ich bardzo duzo bo wlosy sa dlugie) nie niszcza WLOSOW I SWIETNIE PODNOSZA U NASADY . nagladam je na 20 min jak wlosy juz sa podeschniete. EFEKT SUPER WLOSOW JAK OD FRYZJERA!!
  4. dwa razy w tygodniu olejowanie na noc :
  Oleje na zmiane :
  - lubie mnieszanke : migdalowy + arganowy
  - Olej czerwony Palmowy z+ wit A ( moim zdaniem najlepszy choc brudzi ubrania- zlikwidowal problem suchych wlosow na koncach gdy masz przeztluszcajaca sie skore a suche konce))

  6. Farbuje wlosy Color& SOIN - farba zliolowa czekoladowy braz( henna sie nie sprawdzila- z kazdym farbowaniem wlosy ciemnieja)
  Do srodka:
  1. rano - siemie lniane (mielone- duza lyzka)z sokiem 100 % zurawinowym
  2. olej z wiesiolka +tran + z witaminami
  3. dwa kubki pokrzywy dziennie. 4. pilam drzozde pol roku - po 3 miesiach przerwa na 2 tygodnie- efekt byl na poczatku tylko ) dowiedzialm sie od lekarz zeby nie pic tylko przyjmowac suplementy bo mozna zniszcyc sobie flore bakteryja zloadka i potem walczyc cale zyce ze zgaga i pasozytami. - NIE PIJE JUZ!!
  Ta wersja ktora ma,m teraz jest rownie skuteczna jak wszstkie metody opisane w blogach ktorych nie neguja ale sa czasochlonne - kosztowne i meczace.
  EFEKT u mnie to wlosy zqawsze ulozone swieze i wszyscy mowia ze wygladaja zawsze jak pow izycie u fryzjera :)) Nie ma juz efektu TOPIELICY!!:)))

  Moze komus sie przyda :)) POzdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 81. Yеs! Fіnallу ѕomething about keywοгd.


  Chеck out my blоg; quick payday loans
  My blog post ... quick payday loans

  OdpowiedzUsuń
 82. Mam pytanie, czy to prawda, że przy tej kuracji, włosy rosną szybciej na całym ciele?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to jest pytanie retoryczne ;P

   Usuń
 83. Cześć dziewczyny! ;) 2 opakowania temu rozpoczęłam drożdżową kurację :) mam pytanie odnośnie ilości, ponieważ piję pół opakowania.. teraz przeczytałam, że Wy wypijałyście 1/4. Czy taką ilością jaką ja spożywam mogę sobie zaszkodzić? Czy może efekty będą jeszcze szybsze?:) Aaaha dodam, że łykam silice, czy to nie będzie nadmiar? Z góry dzięki za odpowiedź;)

  OdpowiedzUsuń
 84. I lіkе the helpful information you providе іn your artіcles.
  I'll bookmark your weblog and check again here frequently. I'm quіte sure I will leаrn
  рlentу of new stuff right heгe! Best оf
  lucκ for thе nеxt!

  My blog ρost; payday loans
  my site > payday loans

  OdpowiedzUsuń
 85. nie jestem w temacie ale ciekawe chyba spróbuje

  OdpowiedzUsuń
 86. Chciałabym się dowiedzieć jak mam stosować tą kurację..
  jak stosować te drożdże ?

  OdpowiedzUsuń
 87. czy picie drożdży nie spowoduje wzrostu włosów w innych miejscach, np nad górną wargą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drożdże nie myślą, nie wiedzą, że gdy je wypijesz mają skierować swoje działanie tylko i wyłącznie na włosy, które rosną nam na głowie. Oczywiście, że będę nam one rosnąć szybciej na całym ciele, więc nie rozumiem po to to pytanie, przecież to oczywiste. Może spróbuj, robić maseczkę z drożdży i wmasowywać ją w skórę głowy, efekt pewnie nie będzie tak zachwycający jak stosowanie ich metodą wewnętrzną, ale jeśli nie możesz przeżyć fakt, że włosy szybciej rosną na całym ciele, to to rozwiązanie będzie dla ciebie idealne :)

   Usuń
  2. A jednak jeśli zaczynają rosnąć baby hairs w miejscach, w których tego nie chcemy, na których depilacje wydałyśmy majątek, zaczynają być mocniejsze na brodzie lub wąsiku, lub jasne włoski na udach, to ja nie widzę sensu tej kuracji!

   Usuń
 88. od picia drożdży robią się drożdżaki i jakiejś inne bakterie ale polecam zrobić maseczkę z drożdży

  OdpowiedzUsuń
 89. Musze wam powiedzieć ze teraz zaczne kuracje drozdzami, ale mój tata zawsze mówił ze właśnie na trądzik pił drozdze co było rewelacyjnym sposobem na jego pozbycie się. Więc dziwie sie troche ze niektóre z was miały wysyp choc moze to przez to ze miałyście zdrowa cer, a chora cere po prostu leczyły. IGRATULUJĘ wytrwałości mam nadzieje ze ja też dam rade nawet dłużej niż miesiąc..

  OdpowiedzUsuń
 90. Chetnie bym sprobowalam ale ja juz o sprobowalam ten smak mi nie smakuje wogole ale chce zeby moje wlosy szybko urosly a moge dodac do drozdzy miod

  OdpowiedzUsuń
 91. A czy można pić drożdże instant? Bo czytałam gdzieś że tak ale zastanawiam się w jakich ilościach, bo z tego co przeczytałam 1 opakowanie na 1 kubek, ale przecież "przelicznik" drożdży jest taki, że w 7 gramach instant jest 25 gram zwykłych w kostce, a kostka ma 100g, czyli 1 op. instant to 1/4 kostki tak? Czy ja coś źle zrozumiałam? Ale też czy to nie jest za dużo dla osoby, która nie pila ich wcześniej? Byłabym wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam i liczę na jak najszybszą odpowiedz :)
  / Misia

  OdpowiedzUsuń
 92. jakie drozdze w tabletkach warto kupic ?

  OdpowiedzUsuń
 93. u mnie jedynym skutkiem ubocznym picia drożdży jest tycie. niewiele, ale jednak. nie ważę się, więc nie wiem, ile w kilogramach. najpierw zauważyłam, że urosły mi piersi, są cały czas takie jak przed okresem. teraz czuję, że wszystkie spodnie zrobiły się ciasne. nic się w moim życiu nie zmieniło, jem cały czas tyle samo, więc ewidentnie wiąże się to z kuracją drożdżową.

  OdpowiedzUsuń
 94. Zastanawiam się... ja kiedyś brałam tabletki humavit i włosy szybko mknęły po nich, choć generalnie szybko mi rosną włosy. Ale chyba na picie się nie zdecyduje.

  OdpowiedzUsuń
 95. Chciałabym zacząć kurację ale mam problem ze wrostem, mam 15 lat i 180 cm wzrostu i obawiam się że jeszcze mogę urosnąć. Czy ktoś wie czy jest możliwość wpływu drożdży na wzrost? Bo jeżeli zawierają tyle witamin i włoski tak ładnie po nich rosną to moje obawy są coraz większe :( Ktoś, coś?

  OdpowiedzUsuń
 96. Przy kuracj drozdzowej i CP moje wlosy od 30.10.15urosy ok 2cm wiec dla mnie super

  OdpowiedzUsuń
 97. Mam pytanie jak długo musiałyście walczyć z wysypem, który pojawił się po kuracji drożdżami?

  OdpowiedzUsuń
 98. Czy tradycyjne drożdże można zastąpić suszonymi?

  OdpowiedzUsuń
 99. Hej,odradzam kurację drożdżami. Ja, nabawiła się przy jej stosowaniu drożdżycy układu pokarmowego. Zastanówcie się dwa razy za nim zaczniecie. Leczenie trwa wiele miesięcy i wymaga restrykcyjnej diety. Wszyscy piszą o rewelacyjnych efektach (ja tez takie widziałam jeśli chodzi o cerę), ale mało kto wspomina o ryzyku. Oczywiście wszystko zależy od organizmu, jego odporności. Wejście to pod rozwagę !!! Picie drożdży to najgłupsza decyzja w moim życiu.

  OdpowiedzUsuń