Newsletter

Just enter your email to get all the latest offers

Kosmetyki Anwen > Produkty > SZAMPONY DO WŁOSÓW

SZAMPONY DO WŁOSÓW

Szampon do włosów to absolutna podstawa pielęgnacji, bo od niego w dużej mierze zależy kondycja skóry głowy, która jest ‘fabryką’ naszych włosów. Zdrowa skóra czyli dobrze oczyszczona, ale i nie przesuszona, bez podrażnień, łupieżu i dobrze ukrwiona to gwarancja tego, że nasze włosy będą rosły zdrowe i mocne i nie będą wypadać.

Jaki szampon do włosów wybrać?

Wybierając szampon do włosów zawsze kierujemy się tym jaka jest nasza skóra głowy, a nie włosy na długości. O nie zadbają odżywki, maski i inne produkty tego typu. Szampon ma za zadanie przede wszystkim oczyścić włosy i skórę głowy, ale nie podrażniając jej ani nadmiernie nie wysuszając. Półki drogeryjne uginają się od szamponów i możemy wybierać spośród wielu różnych typów: są szampony codzienne, o delikatniejszych składach i szampony oczyszczające, po które należy sięgać rzadziej. Są też szampony do zadań specjalnych, które pomagają walczyć z łupieżem czy wypadaniem włosów i modne ostatnio myjące odżywki czy kremy.

Szampony oczyszczające

Szampony oczyszczające to te, które zawierają silniejsze detergenty, a zatem stosujemy je nie przy każdym myciu, a mniej więcej raz w tygodniu. Zwykle są to świetne szampony do włosów przetłuszczających się, a dokładniej do skóry głowy, która produkuje nadmierne ilości sebum. Nasz szampon Mint It Up jest właśnie przykładem produktu tego typu, a dodatkowo został wzbogacony o peelingujące drobinki z pestek moreli oraz enzym, który pomaga usunąć nadmiar zrogowaciałego naskórka, przez co oczyszcza skórę jeszcze dokładniej.

Jak prawidłowo myć włosy?

Przede wszystkim zwracamy uwagę na częstotliwość czyli myjemy włosy tak często jak tego potrzebują. Przy tych przetłuszczających się robimy to nawet codziennie. Jeśli mamy włosy normalne lub wręcz suche (a dokładniej taką skórę głowy) to nie myjemy ich na siłę codziennie tylko po to by je umyć. Mieszkając w dużych miastach, gdzie zanieczyszczenie powietrza jest duże warto robić to co 2-3 dni (w pozostałe dni oczyszczamy włosy poprzez szczotkowanie), a w tych mniejszych miejscowościach możemy myć włosy nawet rzadziej. Drugim aspektem, który bierzemy pod uwagę jest pora roku: latem czy zimą (ogrzewanie, czapki), gdy temperatury są bardziej ekstremalne skóra głowy poci się intensywniej i możemy potrzebować częstszego mycia.

Jeśli chodzi o sam zabieg to po pierwsze należy pamiętać o tym, że przed myciem włosy trzeba przygotować do tego zabiegu bardzo dokładnie je rozczesując (tylko kręconych włosów nie rozczesujemy). Następnie włosy dokładnie moczymy ciepłą wodą, nigdy nie używamy zimnej ani gorącej, bo mogą one osłabić cebulki włosów. W zależności od metody nakładamy niewielką ilość odpowiedniego produktu i delikatnie, ale bardzo dokładnie masujemy skalp opuszkami palców. Nie drapiemy, nie szarpiemy ani nie pocieramy włosami skalpu. Włosy na długości myjemy jedynie spływającą po nich pianą – to w zupełności wystarczy by były czyste. Potem bardzo dokładnie spłukujemy je również ciepłą wodą, a jeżeli są wyjątkowo zanieczyszczone (np. po olejowaniu) możemy czynność tę powtórzyć.