Newsletter

Just enter your email to get all the latest offers

Kosmetyki Anwen > Produkty > MGIEŁKI DO WŁOSÓW

MGIEŁKI DO WŁOSÓW

Mgiełki do włosów to inaczej odżywki w płynie, których nie musimy już z nich spłukiwać i możemy je zwykle aplikować zarówno na suche jak i wilgotne po myciu włosy. Mgiełki mogą służyć do pielęgnacji łatwych do obciążenia włosów zamiast zwykłych, kremowych odżywek, ale mogą też spełniać funkcje specjalne, np. chronić włosy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym czy wysoką temperaturą podczas stylizacji suszarką, prostownicą czy lokówką.

Mgiełka do włosów z filtrem UV

O tym jak ważna jest ochrona skóry przed promieniami słonecznymi wie już chyba każdy z nas. Zwykle wybierając się na plażę pamiętamy o tym by zabrać ze sobą specjalny balsam czy olejek, który uchroni nas przed poparzeniem i chorobami skóry w przyszłości, ale wciąż niewiele osób pamięta o tym by chronić również i włosy. Nasza mgiełka Summer Protect zawiera aż 4 fotostabilne filtry chroniące włosy przed promieniowaniem UVB i UVA, a także dwa oleje, które pielęgnują włosy i stanowią naturalną barierę dla promieni słonecznych.

Termoochrona

Po pierwsze musimy mieć świadomość, że nie istnieje produkt, który ochroniłby włosy przed wysoką temperaturą w 100%. Niestety, jedyne co możemy zrobić to delikatnie opóźnić zniszczenia, które są nieuchronne przy nieodpowiednim stosowaniu suszarki, prostownicy czy lokówki. Mgiełki termoochronne bazują na silikonach, które tworzą warstwę na włosach, która ma za zadanie obniżyć szkodliwe działanie wysokiej temperatury.