Newsletter

Just enter your email to get all the latest offers

Kosmetyki Anwen > Produkty > OLEJE DO WŁOSÓW

OLEJE DO WŁOSÓW

Nasza linia trzech olei przeznaczonych do pielęgnacji włosów została skomponowana pod kątem ich porowatości. W zależności od rodzaju, włosy: wysoko, średnio i niskoporowate potrzebują innych substancji aktywnych, w tym wypadku olei by wyglądać pięknie i zdrowo.

Olejowanie włosów

Jest to zabieg pielęgnacyjny zapożyczony między innymi od Hindusek, które słyną z pięknych włosów. Polega on na nałożeniu większej ilości odpowiednio dobranego do typu włosów oleju na około 1-2 godziny, a następnie umycie włosów szamponem. Dzięki takiemu zabiegowi włosy stają się bardziej błyszczące, sprężyste i wygładzone. Regularnie stosowane oleje na włosy mogą pomóc w walce z wypadaniem włosów, ich siwieniem, rozdwajaniem się, łamliwością, a nawet z łupieżem.

Jak olejować włosy?

Metod olejowania włosów jest obecnie bardzo dużo, więc warto poszukać i dobrać tę najbardziej optymalną dla naszych włosów. Możemy bowiem olej nakładać nie tylko na suche włosy, ale również zwilżone, najlepiej humektantową mgiełką, bo dzięki temu efekt olejowania będzie jeszcze lepszy. Opis poszczególnych metod został zamieszczony na blogu: Różne sposoby olejowania włosów

Oleje do włosów wysokoporowatych, średnioporowatych i niskoporowatych:

Oleje podobnie jak i maski warto dobierać do włosów patrząc na ich porowatość. O kryterium tym, bardzo istotnym w pielęgnacji włosów pisałyśmy szerzej tutaj: Świadoma pielęgnacja. Włosy o porowatości wysokiej, które mają nieregularnie rozmieszczoną i mocno odstającą od kory łuskę potrzebują olei o dużych cząsteczkach, które wypełniają luki i wygładzają je. Przykładem takich olei są te, które znajdziemy w olejku „Marakuja” czyli olej z kiełków pszenicy, lniany czy z pestek jabłka, o wysokiej zawartości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega 3 i omega 6.

Przy włosach o niskiej porowatości, czyli takich których łuska rozmieszczona jest regularnie i gładko przylega do kory lepiej sprawdzają się oleje o małych cząsteczkach, które nie obciążają nadmiernie włosów. Takie oleje są bardzo lekkie, wręcz wnikają w głąb włosów. W naszym olejku „Werbena” użyłyśmy frakcjonowanego kokosa oraz oleju babassu z grupy olei o kwasach tłuszczowych nasyconych.

Włosy średnioporowate dobrze tolerują oleje o średnich cząsteczkach czyli z przewagą kwasów tłuszczowych jednonienasyconych, a także miksy olejowów z różnych grup. Nasz olej „Mango” zawiera trzy oleje, w których przeważają kwasy tłuszczowe omega 9: migdałowy, kameliowy i śliwkowy.