Newsletter

Just enter your email to get all the latest offers

Kosmetyki Anwen > Produkty > MASKI DO WŁOSÓW

MASKI DO WŁOSÓW

Nasze maski do włosów jako pierwsze w Polsce zostały skomponowane ze składników dopasowanych do porowatości włosów. W zależności od rodzaju, włosy: wysoko, średnio i niskoporowate potrzebują innych substancji aktywnych by wyglądać pięknie i zdrowo. To nowatorskie podejście nie tylko ułatwia wybór najlepszego dla naszych włosów kosmetyku, ale też daje większą szansę na to, że maska rzeczywiście na naszych włosach zadziała.

Jak stosować maskę do włosów?

Niezależnie od rodzaju każda nasza maseczka do włosów działa najlepiej, gdy aplikujemy ją na około 30 minut. W tym czasie wszystkie jej składniki mają szansę zadziałać – wnikając w głąb włosa. Maski do włosów podczas aplikacji możemy albo wczesywać przy pomocy szczotki (np. Tangle Teezer) albo ‘wprasowywać’ własnymi dłońmi. Ważne by maseczka na włosy została nałożona po uprzednim ich odsączeniu z nadmiaru wody. Po aplikacji maski do włosów warto zrobić kompres czyli przykryć całość foliowym czepkiem i dodatkowo ręcznikiem, bo to wzmocni jej działanie. Dzięki wyższej temperaturze łuski włosa się rozchylą i dobroczynne składniki (proteiny czy niektóre oleje) będą w stanie wniknąć głębiej i zatrzymać się we włosie na dłużej.

Jak często używać nasze maski?

Wszystkie nasze maski mają bogate, skoncentrowane składy, które mocno odżywiają włosy, więc optymalnie jest je stosować raz w tygodniu. W szczególności maski ‘Winogrona i Keratyna’ do średniej i ‘Kokos i Glinka’ do niskiej porowatości, zawierające w składzie proteiny i aminokwasy nie powinny być używane zbyt często, żeby włosy nie zostały przeproteinowane. Nadmiar protein sprawia, że włosy stają się zbyt sztywne i przesuszone.

Jaka maska na włosy sprawdzi się u mnie?

Przy wyborze najlepszej maski do włosów najlepiej kierować się kryterium porowatości opisanym szerzej tutaj: Świadoma pielęgnacja. Maski do włosów wysokoporowatych powinny zawierać większą ilość emolientów i składników wielkocząsteczkowych, które wypełniają luki we włosach i sprawiają, że te stają się bardziej gładkie i błyszczące. Maski do niskoporowatych włosów odwrotnie – niewielką ilość emolientów i składniki o małych cząsteczkach, które nie będą ich nadmiernie obciążały. Włosy o średniej porowatości analogicznie potrzebują odpowiedniej (w tym wypadku średniej) wielkości substancji aktywnych w korzystnych dla nich proporcjach.

Czy nasze maski są wegańskie?

Tworząc nasze maski skupiłyśmy się przede wszystkim na tym by dawały one na włosach jak najlepszy efekt. Nie chciałyśmy, więc rezygnować ze składników pochodzenia odzwierzęcego, takich jak proteiny (keratyna, jedwab), aminokwasy (cysteina, arginina) czy miód i lanolina, które dzięki wysokiej powinowatości do składu włosa doskonale na nim działają.